تبليغات X
طراحی لوگو
بازديد : 2 | تاريخ : 20 مهر 1399 | زمان : 15:30 | نويسنده : سرو | نظرات (0)

ساخت لوگو و یا اصطلاحاً نشان تجاری، یکی از نخستین مراحل راه اندازی و تاسیس کسب و کارهای نوبنیاد و یا هر نوعی از تجارت است. لوگو و یا آرم، معمولا به شکل یک علامت، تصویر، متن کوتاه و یا ترکیبی از تمامی موارد، توسط نرم ‌افزارهای گرافیکی مختلف طراحی شده و به شکل اختصاصی به ثبت خواهد رسید. امروزه بسیاری از سایت های معتبر جهانی به ارائه نرم افزارهای مبتدی و حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت لوگو پرداخته و پاسخگوی نیاز بسیاری از کاربران در این خصوص خواهند بود.قیمت طراحی لوگو

اهمیت طراحی نشان تجاری و یا لوگو
لوگو یکی از مهمترین و اصلی ترین نشان هویت بخش به تمامی ارگان ها، سازمان ها، کارخانجات و سازمان های دولتی و یا خصوصی است. بیشترین اهمیت طراحی لوگو به دلیل متمایز سازی و ایجاد انحصار در کسب و کار و فعالیت یک ارگان بوده و قادر به معرفی فعالیت های مورد نظر افراد در سراسر جهان خواهد بود. از این رو پرداخت هزینه های بسیار زیاد به منظور طراحی و ساخت لوگو، از مراحل غیر قابل اغماض و بسیار ضروری تاسیس، معرفی و گسترش کسب و کارهای مطرح و بسیار بزرگ در سطح جهانی به شمار می آید.

 


انواع مختلف طراحی لوگو چگونه است؟

طراحی آرم و یا لوگو توسط افراد مبتدی
یکی از روش های ساده به منظور طراحی و ساخت لوگو و یا نشان تجاری در آغاز یک کسب و کار ساده و نوپا، کمک گرفتن از افراد مبتدی و یا اصطلاحا آماتور در این زمینه است. از مزایای اصلی این نوع از طراحی لوگو، معرفی و اعلام آغاز فعالیت رسمی در زمینه مورد نظر با صرف هزینه های کمتر و مقرون به صرفه است. این نوع از طراحی و ساخت لوگو معمولا توسط نرم افزارهای بسیار ساده و عمومی انجام شده و احتیاج به دانش تخصصی علوم گرافیکی نخواهد داشت.

طراحی آرم و یا لوگو توسط افراد نیمه حرفه ای

ایده پردازی ساخت لوگو توسط افراد نیمه حرفه ای در مقایسه با طراحی ساده آن، احتیاج به پرداخت هزینه های بیشتر، دانش پایه ای از علوم گرافیکی توسط طراح و استفاده از نرم افزارهای گرافیکی تخصصی تر خواهد داشت. معمولا این سبک از طراحی انواع لوگو به منظور معرفی و انحصار شرکت، ارگان و سازمان های بزرگ تر در سطح کشوری انجام خواهد شد.

طراحی آرم و یا لوگو توسط افراد حرفه ای

این سبک از طراحی لوگو و یا نشان تجاری توسط افراد کاملا متخصص، مجرب و با سابقه در این زمینه انجام شده و احتیاج به پرداخت هزینه های بسیار زیادی خواهد داشت. طراحی نشان تجاری توسط افراد حرفه ای به منظور معرفی و ایجاد انحصار در شرکت های بسیار بزرگ و فعال در سطح بین المللی انجام شده و احتیاج به مهارت های حرفه ای، خلاقیت و استفاده از چندین نرم افزار گرافیکی بسیار تخصصی خواهد داشت. معمولا در سطح جهانی این نوع از طراحی لوگو به شکل گروهی انجام شده و نتیجه فوق العاده ای خواهد داشت.

 


طراحی آرم و یا لوگو توسط وب سایت های رایگان
یکی دیگر از راه های طراحی نشان تجاری، استفاده از وب سایت های ارائه دهنده نرم افزارهای طراحی و یا قالب های آماده از ایده مورد نظر کاربران است. فعالیت تمامی این وب سایت ها به شکل رایگان انجام شده و طرفداران بسیار زیادی را به خود فراخوانده است. بیشترین طیف کاربران این وب سایت های رایگان، افراد آماتور و متقاضیان طراحی و ساخت لوگو در سطح مبتدی می باشند.

(تصویر 3)

نرم افزارهای طراحی لوگو
امروزه به دلیل گسترش و توسعه علوم نرم افزاری در سراسر جهان، طراحی لوگو و نشان های تجاری در تمامی سطوح مبتدی، نیمه حرفه ای و حرفه ای، توسط نرم افزارهای گرافیکی انجام خواهد شد. تا چندین سال گذشته تعداد این نوع از نرم افزارها بسیار کم و محدود بوده و امکان مانور بسیار کمی برای طراحان لوگو وجود داشت. خوشبختانه در چند سال اخیر تعداد بسیار زیادی از نرم افزارهای حرفه ای و تخصصی  گرافیکی جایگزین نسخه های قدیمی شده و پاسخگوی نیاز متقاضیان در این زمینه خواهند بود. معمولا نرم افزارهای موجود در این زمینه به دو شکل زیر در بازار دنیای دیجیتال موجود هستند.

 


نرم افزارهای طراحی مبتدی و نیمه حرفه ای لوگو
نرم افزار لوگو میکر logo make، نرم‌افزار طراحی لوگو کریتورLogo Creator، نرم‌افزار لوگو فاندری Logo Foundr، نرم‌ افزار جتای jeta، نرم افزار گیمپ Gimp، نرم  افزار اینک اسکیپ Ink Scape، نرم افزار طراحی لوگو یس Logo Yes و نرم افزار طراحی لوگو کانوا Canva  از مهمترین نرم افزارهای رایج در این زمینه هستند.

نرم افزارهای طراحی پیشرفته و حرفه ای لوگو
نرم‌افزار فتوشاپ Adobe Photoshop، نرم افزار ایلاستریتور Illustrator، نرم افزار کورل دراو Corel draw و نرم افزار ادوبی ایندیزاین Adobe In Design، از مهمترین نرم افزارهای موجود در این زمینه هستند.

منبع :

http://armdesign.samenblog.com/

امتياز :


ادامه خبر | موضوع : ,
برچسب ها :
,
بازديد : 2 | تاريخ : 20 مهر 1399 | زمان : 15:30 | نويسنده : سرو | نظرات (0)

آیا تاکنون برند بزرگی بدون آرم دیده اید؟ نه؟ به این دلیل که هیچ موردی وجود ندارد یک آرم تأثیر عمده ای در درک مشتریان از برند شما دارد. بنابراین به طور طبیعی ، شما می خواهید لوگوی شما برجسته باشد. اما چگونه می توانید به آنجا برسید؟ غصه نخور! این راهنمای مفید همه چیزهایی را که باید برای ساخت لوگو مناسب برای شما و تجارت خود بدانید به شما آموزش می دهد. از تعریف هویت نام تجاری خود و درک آنچه یک لوگوی عالی ایجاد می کند ، تا انتخاب های مناسب طراحی و پیمایش روند طراحی ، برای یادگیری نحوه طراحی یک آرم ، ادامه مطلب را بخوانید. در اینجا مهمترین مراحل طراحی آرم وجود دارد: ممکن است از خود بپرسید: چگونه می توانم آرم خودم را طراحی کنم؟ این مراحلی است که باید دنبال کنید: دلیل نیاز به آرم را بفهمید هویت برند خود را مشخص کنید برای طراحی خود الهام بگیرید مسابقه را بررسی کنید سبک طراحی خود را انتخاب کنید نوع مناسب آرم را پیدا کنید به رنگ توجه کنید تایپوگرافی مناسب را انتخاب کنید با طراح خود ارتباط برقرار کنید گزینه های آرم خود را ارزیابی کنید چه کاری نباید هنگام طراحی آرم انجام دهید طرح آرم خود را در برند خود ادغام کنید

منبع :

https://logodesign.farsiblog.com/

امتياز :


ادامه خبر | موضوع : ,
برچسب ها :
,
بازديد : 2 | تاريخ : 20 مهر 1399 | زمان : 15:29 | نويسنده : سرو | نظرات (0)

 

امروزه طراحی لوگو و یا داشتن یک نشان تجاری منحصر به فرد، به منظور راه اندازی و آغاز یک کسب و کار نوین، شرکت های کارآفرین و حتی کارخانجات تولید کننده، ضرورتی غیر قابل اغماض به شمار می آید...

برای سفارش طراحی لوگو می توانید به سایت آرمکده مراجعه کنید.
امروزه طراحی لوگو و یا داشتن یک نشان تجاری منحصر به فرد،  به منظور راه اندازی و آغاز یک کسب و کار نوین، شرکت های کارآفرین و حتی کارخانجات تولید کننده، ضرورتی غیر قابل اغماض به شمار می آید. لوگو و یا اصطلاحاً آرم،  معرف کسب و کار کمپانی، کارخانه، موسسه و یا هر واحد تاسیس شده است. آگاهی از قیمت طراحی لوگو، یکی از سوالات رایج در خصوص طراحی و ساخت این نشان تجاری بوده  بعد بسته به فاکتورهای فراوانی، در بازه های متفاوتی قرار خواهد گرفت.

لوگو و یا نشان تجاری چیست؟

 لوگو مهمترین جزء بستری نمایشگر هویت یک کمپانی، سازمان، کارخانه، موسسه و یا هر واحد عملکردی با فعالیت های متفاوت است که به شکل حروف، اشکال، متن کوتاه، و یا ترکیبی از تمامی موارد مذکور، با استفاده از خلاقیت و هنر طراح در هم آمیخته شده و به عنوان یکی از مهمترین پارامترهای تاثیر گذار در کسب موفقیت های کاری، به نام واحد مورد نظر ثبت خواهد شد.

 یکی از پیشنهاد های مهم در خصوص موفقیت های بازاریابی به دنبال طراحی لوگو و یا نشان تجاری، اهمیت به کیفیت و مشورت با طراحان حرفه ای و کار آزموده در این زمینه است. انتخاب طراحان آماتور، بی تجربه با استفاده از طرح‌های ساده به منظور کاهش هزینه های طراحی لوگو، اثرات نامطلوبی در موفقیت های بازاریابی و توسعه کسب و کارهای مورد نظر در آغاز فعالیت های تازه تاسیس داشته و یکی از اشتباهات رایج در خصوص طراحی لوگو به شمار می‌آید.

‌ نرم افزار های طراحی لوگو

 تا چندین سال پیش، طراحی لوگو و یا نشان تجاری با استفاده از طراحی های دستی و نرم‌افزارهای مبتدی در این زمینه انجام می گرفت؛ اما خوشبختانه امروزه با توجه به گسترش و توسعه علوم نرم‌افزاری و ابزارهای طراحی و گرافیکی، طراحی لوگو رنگ و لعابی دیگر به خود گرفته و از تنوع بسیار زیادی برخوردار می باشد. امروزه طراحی انواع مختلف لوگو درس سطح مبتدی، نیمه حرفه‌ای و تمام حرفه‌ای با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف انجام خواهد شد.

 روش های مختلف طراحی انواع لوگو

طراحی و ساخت لوگو توسط افراد مبتدی

 یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های طراحی لوگو، واگذار کردن پروژه به افراد مبتدی(فاقد دانش گرافیکی)، با استفاده از نرم افزار های ساده و آماتور است.

طراحی و ساخت لوگو توسط افراد نیمه حرفه‌ای

 این سبک از طراحی و ساخت لوگو توسط افراد نسبتاً حرفه ای( با دانش پایه از علوم گرافیکی و سابقه کاری کوتاه)، با استفاده از نرم‌افزارهای پیشرفته تر و صرف هزینه‌های بیشتر انجام خواهد شد.

طراحی و ساخت لوگو توسط افراد فوق حرفه‌ای

 یکی دیگر از روش های پرطرفدار طراحی و ساخت لوگو، پروژه به افراد فوق حرفه ای( دارای دانش بسیار قوی و سابقه کاری چندین ساله) استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی و حرفه‌ای است. این نوع از طراحی لوگو احتیاج به پرداخت هزینه های بسیار زیادی داشته و از ضمانت های بازگشت سرمایه برای موسسین کسب و کارهای تازه بنیاد به شمار می آید.

 

 طراحی لوگو در موفقیت های کسب و کار

 لوگو به عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتور های معرف کسب و کار و فعالیت تجاری، هنری، صنعتی و فرهنگی، بخش بسیار مهمی از استراتژی بازاریابی و موفقیت‌های آتی در گسترش و رونق کسب و کارهای نوبنیاد و تازه تاسیس به شمار می‌آید. طراحی و ساخت لوگو به دلیل ثبت جهانی آن به عنوان یک برند، اهمیت بسیار زیادی داشته و از مهم ترین و اصلی ترین اهداف بازاریابی، معرفی و کسب انحصار فعالیت در کسب و کارهای کوچک و بسیار بزرگ در سطح بین المللی به شمار می آید.

 اصول مهم طراحی و ساخت لوگو

با توجه به بسیاری از اصول و قوانین وضع شده در خصوص استفاده از یک نشان تجاری معتبر و قدرتمند اهمیت بسیار زیادی داشته و مستلزم رعایت بایدها و نبایدهای فراوانی در این خصوص است.

لوگو و یا نشان تجاری طراحی شده باید منحصر به فرد و یا بدون تکرار طراحی شود.

لوگوی طراحی شده باید دربرگیرنده اطلاعات کلی در خصوص فعالیت شرکت و یا سازمان مورد نظر باشد.

در طراحی لوگو توصیه می شود به اصول گرافیکی و استفاده از رنگ ها، نماد ها، تایپوگرافی و بسیاری از موارد توجه  شود.

سایت های ارائه دهنده نرم افزار های لوگو ساز

 امروزه یکی از راه های بسیار آسان و پرطرفدار به منظور دریافت نرم افزار های جهانی و مورد استفاده در خصوص طراحی و ساخت لوگو، توسط سایت های رایگان است. در این روش امکان دریافت انواع مختلفی از نرم افزار های لوگو ساز در اختیار کاربر وجود داشته و از جمله راه های کم هزینه به منظور طراحی لوگو و یا نشان تجاری به شمار می آید.

منبع :

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/06/23/2347791/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%84%D9%88%DA%AF%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81

 
امتياز :


ادامه خبر | موضوع : ,
برچسب ها :
,
صفحات


درباره ی ما

آخرین نظرات
خبرنامه
براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود
امکانات جانبی